16-latek zmarł na atak serca podczas gry

Matka chłopca uważa, że podniecenie spowodowane rozgrywką, mogło wywołać zaburzenia pracy serca, które ostatecznie doprowadziły do śmierci chłopaka.

Profesor Sanjay Sharma ze szpitala św. Jerzego w południowo-zachodnim Londynie, sądzi, iż nie należy bagatelizować wpływu gry wideo na pogorszenie się stanu zdrowia:  „Z całą pewnością istnieje ryzyko wystąpienia niepokojących objawów natury kardiologicznej, szczególnie u młodych ludzi, podczas przesiadywania nad grami wideo, a to z powodu fal adrenaliny, pompowanej do krwiobiegu.”

Do wielkiej tragedii doszło w Watford, w Wielkiej Brytanii. 16-letni Jake Gallagher zmarł w wyniku zawału serca podczas gry w zręcznościową produkcję „Sonic the Hedgehog” na konsoli. W trakcie zabawy chłopak nagle przewrócił się i, mimo pomocy udzielonej przez ratowników medycznych, zmarł po dwóch dniach na oddziale intensywnej opieki medycznej w miejscowym szpitalu. Lekarze poinformowali matkę nastolatkę, że u Jake’a wykryto poważne zaburzenia pracy serca, które przez całe lata mogły nie dawać żadnych objawów. Dlatego też 16-latek nie przechodził nigdy badań przy pomocy elektrokardiogramu, które najprawdopodobniej ujawniłyby arytmię (choć takich gwarancji nie ma).

http://gry.onet.pl/wiadomosci/16-latek-zmarl-podczas-gry-na-konsoli-mial-atak-serca/lbg26

Post Author: Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *